پیام تبریکی مشاور امنیت ملی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر به تمام هموطنان سلام و ارادت تقدیم نموده عید را مبارک باد عرض می‌دارم، عبادات، مناجات، روزه، صدقه و خیرات همه ما را خداوند بزرگ به درگاه خود مقبول و منظور بگرداند.

الله متعال در این ماه مبارک رمضان به شفقت، هم‌دردی و دل‌سوزی امر عنایت فرموده، ولی دشمنان کشور ما بر خلاف امر الهی در این ماه مبارک همچنان به کشتار مردم‌عام و بی‌گناه مسلمان افغانستان ادامه داده اند.

 نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی کشور که جهت محافظت از هموطنان ما در برابر طالبان مسلح و گروه‌های تروریستی متحد آن‌ها، به مقام والای شهادت رسیده اند به روح این قهرمانان ملی اتحاف دعا می‌نمایم و این قهرمانان در دفاع از خاک خود، نه تنها سر های‌شان را قربان نمودند بلکه نام‌های‌شان همچنین جاویدان است و ملت عظیم ما مدیون این همه ایثار و فداکاری‌های شان می‌باشند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان به اساس خواست‌های مردم برای صلح سرتاسری و دایمی اقدامات منظمی را در کشور اتخاذ نموده است ولی گروه طالبان بر عکس، بعد از خواست‌های مکرر مردم افغانستان، کشورهای اسلامی و جامعه جهانی خشونت‌های های‌شان را متوقف نکردند.

این گروه با آزاد نکردن تمام اسیران که نزد شان در قید است و به اشاره‌های خارجی‌ها بر تداوم کشتار افغان‌ها بار دیگر ثابت ساختند که بدون جنگ و وحشت هیچ تحفه‌ی به افغان‌ها و اراده‌ی به صلح ندارند.

در حالی‌که وضعیت سیاسی کشور و صف جمهوریت نسبت به گذشته بهتر و قوی‌تر شده و مشترکاً به سوی صلح روان است. اما طالبان همچنین باید توانایی و آماده‌گی‌های‌شان‌ را برای آغاز گفتگوهای مستقیم ثابت سازند.

من از مجاهدت و مبارزات نیروهای امنیتی و دفاعی در برابر دشمنان کشور و گروه‌های تروریستی قدردانی نموده و برای هموطنان اطمینان می‌دهم که قهرمانان‌ملی با کمال افتخار جهت محافظت از شما به وظیفه مقدس‌شان‌ ادامه داده، تا شما با خوشی و آرامش کامل روزهای عید سعید فطر را سپری نمایید.

یک بار دیگر در داخل و خارج از کشور به تمام هموطنان عید سعید فطر را مبارک باد عرض می‌دارم.

داکتر حمدالله محب

 مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان