پیام‌ مشاور امنیت ملی در رابطه به شهادت پیلوتان و سربازان شجاع حادثه دیروز هلمند

خبر نهایت اسف‌بار و اندوهگین که از اثر اتفاق پیش‌آمده بالای دو هلیکوپتر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولایت هلمند که سبب شهادت شماری از پیلوتان و سربازان شجاع و وطندوست کشور گردید، ملت بزرگ افغانستان و مردم مان را در سوگ نشاند.

سربازان، فرماندهان و پیلوتان شجاع و نترس قوای دفاعی و امنیتی افغانستان بدون‌وقفه و شب‌و‌روز در دفاع از عزت و شرف این خاک، مرز و بوم و علیه تروریست‌های داخلی و خارجی مبارزه می‌کنند و قربانی می‌دهند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان در کنار قدردانی از شجاعت و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور متعهد به حفظ، جان و مال مردم افغانستان بوده و از این قربانی‌ ‌و فداکاری‌ها تا پای جان حراست و حفاظت می‌نماید.

با وجود ‌که گروه طالبان حملات و جنایات شان را شدت بخشیده که سبب تخریب تاسیسات عامه، بلندرفتن تلفات ملکی آواره‌شدن هزاران خانواده گردیده اما سربازان شجاع کشور در کنار مردم و در حمایت مردم گام‌به‌گام حضور فعال دارند.

با این‌حال دولت جمهوری اسلامی افغانستان همچنین حامی و پشتیبان صلح با عزت و آتش‌بس دایمی‌ بوده که در آن رفاه، آرامش و ترقی افغانستان نهفته است.

مراتب همدردی و غم‌شریکی خود را به خانواده‌های شهدا، نیروهای امنیتی و‌دفاعی کشور و ملت نجیب افغانستان ابراز داشته و به زخمیان این رویداد از خداوند منان شفای عاجل‌ و کامل تمنا دارم.

 

داکتر حمدالله محب

 مشاورامنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان